Solární panely pro firmy

Firmy to v dnešní době nestabilních cen elektřiny mají skutečně těžké. Poslední dva roky, kdy byl trh opravdu nepředvídatelný, se řada společností dostala do vážných problémů s tím, jak raketově rostly náklady na jejich provoz. Nyní, když se situace v Čechách a v Evropě konečně trochu uklidnila, proto čím dál více podnikatelů zvažuje pořízení solárních panelů na firemní objekty. Fotovoltaika má řadu výhod, z nichž nejspíš ta největší je právě nezávislost na distribuční síti elektřiny a tím také větší ochrana před nestabilními cenami za tyto služby.

V současnosti navíc český stát nabízí firmám poměrně slušné dotace na pořízení fotovoltaické elektrárny, které se mohou vyšplhat až na stovky tisíc korun. Pokud tedy provozujete svoji firmu, vlastníte firemní nemovitost a nad FVE přemýšlíte, měli byste zvážit, zda není vhodný čas na to, abyste se do toho konečně pustili. Odborníci totiž očekávají, že vláda zanedlouho tyto dotace buď výrazně sníží nebo je dokonce zruší úplně.

Proč si pořizovat FVE?

  • Úspora financí – Solární panely vyrobí elektřinu ze slunečního záření a klesne vaše spotřeba od dodavatelů.
  • Energetická soběstačnost – Fotovoltaika snižuje potřebu využívat elektřinu z elektrické sítě.
  • Dlouhá životnost – Rychlý návrat vložených počátečních finančních prostředků do FVE.
  • Nízké náklady na údržbu – Solární panely vyžadují minimální údržbu.
  • Relativně rychlá instalace – FVE je zprovozněna během několika týdnů.
  • Dotace – Po instalaci fotovoltaických panelů vám stát proplatí dotace.

Vůbec nevadí, pokud tomu nyní nerozumíte. Obraťte se na specializovanou firmu, která vám s fotovoltaikou poradí. SmartPhoenix zařizuje montáž fotovoltaiky, jménem zákazníků žádá i o dotace a navíc poskytuje úvodní konzultaci zdarma. Více informací najdete zde.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *