Kam s věcmi, když je nechcete?

Stěhování má jedno nezpochybnitelné kouzlo – často najdete věci, které jste dlouho hledali nebo na které jste už zapomněli. Co ale s věcmi, jenž takto najdete a zjistíte, že už je nechcete? Krom toho, že stěhovací firmy jsou ochotné po předchozí domluvě některé již nepotřebné věci odnést, mnoho lidí neví, kam by znovuobjevené harampádí sami odvezli. A právě o tom je tento článek.

1) Sběrné dvory

Asi základním místem, kam můžete odvézt odpad jako nábytek, spotřebiče nebo elektroniku, jsou sběrné dvory. Kromě komunálního odpadu (krabice, plasty, sklo, kovy, textil, nábytek), objemného odpadu (křesla, pohovky, těžké věci) zde můžete zanechat i nebezpečný odpad ‚tím se myslí různé chemikálie, laky, oleje, spreje, ředidla apod.). Stejně tak takový dvůr přijme televizi, počítač, lednici, pračky, ale i baterie nebo žárovky. Likvidace nábytku není pro většinu stěhovacích firem problém.

2) Eko dvory

Dalším místem, kde se můžete zbavit komunálního odpadu (plast, papír, železo, textil, sklo, dřevo, včetně sedaček, sutí a pneumatik), jsou Eko dvory. Od typu odpadu se pak odvíjí cena – standardní komunální odpad v takových dvorech můžete ponechat zdarma, vyhození sutě a pneumatik často podléhá poplatkům.

likvidace nábytku

3) Charita

Máte nějaké věci, které vy sami už nechcete, ale mohly by ještě posloužit potřebným? Zavezte je na charitu! Jedná se zejména o oblečení, nábytek, nebo o opotřebené, ale stále funkční, spotřebiče nebo elektroniku.

4) Darování (za odvoz)

V posledních letech díky rozvoji sociálních sítí je možné darovat nepotřebné věci, klidně i za odvoz, který si zařídí zájemce o věc. Stačí jen na sociálních sítích vytvořit nabídku a pak se dohodnout na místě a času, kde si osoba věc vyzvedne.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *