Gazpacho je klasická španělská pochoutka pro letní chvilky plné pohody

Dopřávat si během července a srpna příliš hutná jídla, to by byl zcela špatný postup. Naopak, léto si je třeba vychutnat a mít před sebou na talíři něco lehkého a snadno stravitelného. Kdo by se chtěl zabývat složitými recepty, kvůli nimž stráví sluncem nabité odpoledne spíš v zástěře a za kuchyňskou linkou? Ochutnejte gastronomickou poezii ve španělském rytmu a dopřejte si jídla, která připravíte doslova za pár minut. Přitom výtečná a vhodná pro náročné hosty. Stačí vám jen dobře vyzrálá rajčata, základní ingredience snad každé jižní kuchyně.

gazpacho

Roztančená kuchyně aneb barevné Španělsko

O tom, že jsou ve Španělsku olivy jako doma, se snad ani nemusíme dlouze přesvědčovat. Proč neochutnat prémiový olivový olej Nobleza del Sur, který přinese pikantnost i výraznost, ale také důraz na ekologické zemědělství. Bez chemie, jednoduše z lůna přírody, krásně voňavý produkt, se kterým se blýsknete v každé kuchyni. Zapojí se do přípravy těstovinových jídel, pěkných steaků, na něž se už sbíhají sliny a nabídne víceúčelovost, jako jen opravdu málokterá jiná surovina. I proto by měl mít zastoupení na našem stole, že?

Pokud se zajímáte o olivové produkty, pak vězte, že je to právě Úbeda, která si vysloužila jednu velmi lichotivou přezdívku. Centrum světa oliv, to rozhodně není nikterak nadnesené pojmenování. Poprvé tu totiž olivovník rozkvétal za časů fénických osadníků a dnes byste tu těch stále zelených stromů našli na desítky milionů! Není divu, že zde turistům líbí. Rozkvět minulých staletí vystavěný na surovině číslo jedna pro snad všechny středomořské oblasti je velmi dobře znát i na magické architektuře. Mimochodem, už jste ochutnali polévku, která se jmenuje gazpacho? Tradiční španělská polévka z rajčat se podává zásadně studená. Je tak skvělým osvěžením pro horké letní dny. Zvláště v Úbedě a celém andaluském regionu Jaén v srpnu hravě překonává teplota hranici 40℃. Gazpocho je poměrně snadné na přípravu a jednoduchý recept na gazpacho najdete třeba mezi recepty na Olivum.cz. Jak již název napovídá, kromě receptů se zde můžete inspirovat ke koupi těch nejlepších olivových olejů. Když je olivový olej kvalitní, obsahuje zdravé antioxidanty a vitamíny, které jsou prospěšné vašemu zdraví a skvělá chuť je bonus, který potěší.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *