Bolesti zad – příčiny a inovativní terapie pro jejich řešení

Zdraví a pohodlí našeho těla závisí na kondici pohybového aparátu, který dennodenně musí zvládat velké zatížení. Naše nohy, kolena, kyčle a záda jsou klíčovými hráči, kteří nám umožňují pohybovat se, stát a chodit. Důkladná péče o tyto části těla je nezbytná, hlavně z toho důvodu, že jedním z nejběžnějších problémů postihujících mnoho lidí na celém světě jsou následné bolesti zad, spadlá či zborcená klenba, problémy s patní ostruhou, bolest paty a podobně.

bolest zad

Existuje mnoho různých faktorů, které mohou způsobit bolest zad, a často se vzájemně ovlivňují. Patří sem svalové napětí, které může být důsledkem špatného držení těla a dlouhodobého napětí. Svalové napětí v dnešní době obzvláště postihuje osoby, které tráví spoustu času na počítači, nebo mají sedavé zaměstnání. Další příčinou bolestí zad mohou být také osteoartritida, revmatoidní artritida, nebo například různá zranění bez ohledu na to, zda jsou způsobena pádem, nehodou nebo nadměrnou fyzickou aktivitou, dále pak stres a psychické faktory, které mohou způsobit napětí svalů a vést k bolestem zad. Také chronická onemocnění, jako je fibromyalgie, mohou způsobovat bolesti svalů, únavu a další nepříjemné příznaky.

Tělo funguje jako složitý kinetický řetězec, začínající u chodidel a pokračující přes kotníky, kolena, kyčle až k páteři. Vědci se shodují, že nesprávná poloha chodidel může mít vliv na celou strukturu těla. Toto ovlivnění se šíří a může způsobit nadměrnou zátěž na svaly a šlachy, které kontrolují a stabilizují držení těla, což nakonec vede k bolestem zad a dalším problémům, jako je zborcená klenba nebo bolest paty.

Dalším významným problémem spojeným s bolestmi na spodní straně paty nebo ve střední části chodidla je plantární fascitida. Jedná se o zánět nebo podráždění plantární fascie, silného šlachového pásu, který spojuje patu se šlachou v chodidle. Plantární fascie hraje klíčovou roli při udržování oblouku chodidla a absorpci tlaku během chůze a běhu.

Dobrou zprávou je, že existuje řešení v podobě inovativní senzorické terapie, která může účinně pomoci s výše uvedenými obtížemi. Tato terapie využívá vlny vody a ortopedické vložky od firmy Medicovi, které nejen tlumí nárazy při chůzi, ale také rychle přinášejí úlevu od bolestí. Ortopedické vložky do bot od Medicovi obsahují hydraulické tlakové vlny, které během kroku provádějí svislé pohyby, aby absorbovaly nárazy. Tímto způsobem je kinetická energie rozptýlena a chrání chodidlo před nepohodlím a bolestí, zejména při dlouhodobém stání.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *