Apeninský poloostrov skrývá řadu příjemných překvapení

Pokud plánujete letní dovolenou, je jasné, že mezi hlavními favority nebude chybět právě Itálie. Když nechcete za dalekou exotikou, ale spíše vás lákají evropské destinace, zřejmě se dříve či později podíváte právě pod Apeniny. Kdo ještě totiž v této zemi nebyl, o hodně přišel. Chcete-li svou chybu napravit, protože jak říká správný cestovatel, nikdy není pozdě, máte jedinečnou možnost. V červenci nebo srpnu je připravena řada skvělých příležitostí. Poznejte Řím, Benátky nebo Florencii, nabízí se i nesčetné přírodní krásy.

Ochutnejte zemi, kde rostou olivy

Co všechno si vybavíte, když se řekne právě Itálie? Je to klid a pohoda, která je doslova a do písmene všeobjímající? Nebo kuchyně, jíž vládnou olivy, ale také ovčí sýr, těstoviny nebo rajčata připravená na tisíce různých způsobů? Debatovat můžeme i na téma antika či renesance, památek najdeme právě pod Apeninami opravdu ažaž. Zbývá jen vymyslet destinaci, do které se vydat, nabízí se jich totiž celá řada a každá z nich má své kouzlo. Jde o centrum, z něhož vychází moderní evropská kultura. A jak se říká, víte přece, kam vedou všechny cesty? Správně!

Kouzlo Sicílie snad ani netřeba dlouze představovat. Proudila zde historie, ale také zde najdete přírodní krásy, které ještě naštěstí nestihla navštívit pádná ruka civilizace – a jsou tedy skutečně panenské. Nejen Palermo, ale i antické městečko Taormina, které vzpomíná rádo na dávné řecké osadníky. V neposlední řadě platí, že historii poznáte i ve městě Agrigento, konkrétně pak v jeho nejjižnější části. Segesta, Corleone, Etna, to jsou další lákadla pro turisty, kteří chtějí prozkoumat jižní Itálii. Pokud se ale chcete vydat spíše do severní poloviny, je tu vábnička nad jiné. Tušíte správně, řeč je tentokrát na téma Lago di Garda. Prostředí plné klidu, ale i vodní sporty, projížďky na kole a desítky dalších aktivit.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *