Aktivní dovolená v Egyptě

Egypt se řadí mezi nejpopulárnější turistické destinace na světě díky svým krásným plážím a slunečným dnům po většinu roku. Zvláště vodní sporty jako kitesurfing, windsurfing jsou mezi turisty velmi oblíbené. Pokud plánujete cestu do Egypta za účelem těchto sportů, zde je pár užitečných informací, které vám pomohou naplánovat si nejlepší dovolenou v Egyptě.

Kitesurfing

Egypt je znám jako jedno z nejlepších míst na světě pro kitesurfing, díky jeho silným větrům a klidným vodám. Nejlepší období pro tento sport je od září do května, když severní větry přinášejí stabilní vítr a zabezpečují dobré podmínky pro kitesurfing. Mezi nejlepší destinace patří Hurghada, Dahab a Sharm El-Sheikh. Vybavení je obvykle k dispozici k pronájmu přímo na místě.

egypt kitesurfing hurghada

Windsurfing

Windsurfing je další oblíbený vodní sport v Egyptě. Nejlepší období pro tento sport je od června do září, když se dostavují sezónní větry a způsobují dobré větrné podmínky pro windsurfing. Nejlepšími destinacemi jsou Hurghada a Safaga, které nabízejí velké množství větrných dnů s dobrou sílou větru. Pokud nechcete vozit vlastní vybavení, můžete si ho půjčit na místě.

Golf

Egypt se také stává populárním cílem pro golfisty. Nejlepší období pro golf je v zimě, od listopadu do března, kdy je teplota mírnější a slunce ne tak intenzivní. Mezi nejlepší golfová hřiště v Egyptě patří El Gouna, Soma Bay a Madinat Makadi Golf Resort. Tyto lokality nabízejí golfisty vybavení k pronájmu a profesionální služby.

Egypt je neuvěřitelně krásná země s množstvím možností pro vodní sporty a golf. Bez ohledu na to, zda jste začátečník nebo pokročilý sportovec, Egypt má všechno, co potřebujete pro úspěšnou dovolenou. Zkuste kitesurfing v Dahabu, windsurfing v Hurghadě nebo si zahrajte golf v El Gouna.

Pokud se chystáte do Egypta na vodní sporty a máte s sebou i děti, nebo se chystáte na rodinnou dovolenou, nezoufejte. Egypt nabízí mnoho aktivit i pro malé návštěvníky. Pokud děti nemají zájem o vodní sporty, mohou se bavit na pláži a stavět hrady z písku, nebo se věnovat jízdě na velbloudech a projížďkám na koni.

V některých rezortech najdete i aquaparky, kde si děti mohou užít celé hodiny vodních radovánek. V Káhiře můžete navštívit například Egyptské muzeum, které nabízí fascinující pohled na starověkou egyptskou historii, včetně mumifikovaných těl a pokladů faraonů.

Je však třeba dodržovat několik bezpečnostních opatření, zejména pokud jde o děti. Voda může být místy mělká a skalnatá, proto je nutné dodržovat pravidla vodní bezpečnosti a používat vhodné ochranné pomůcky. Dětem by měly být k dispozici nejen plavecké vesty, ale také helmy a další ochranné pomůcky, zejména pokud se budou věnovat windsurfingu či kitesurfingu.

Egyptská kuchyně je také velmi bohatá a může být pro děti zajímavým zážitkem. Oblíbená jídla pro děti jsou například falafel, hummus, pita chléb a různé druhy grilovaného masa. Na plážích a v resortech najdete také různé stánky s osvěžujícími nápoji a dezerty, jako jsou třeba zmrzlina nebo sladké koktejly.

Dobré je si uvědomit, že v Egyptě může být velmi horko, zejména v letních měsících, a děti by měly být chráněny před slunečním zářením a dostatečně hydratovány. Je vhodné zajistit si dostatečné množství vody a ochranných prostředků proti slunci, jako jsou například krémy s vysokým ochranným faktorem a sluneční klobouky.

Celkově lze říci, že Egypt je vhodnou destinací pro rodiny s dětmi, kteří hledají aktivní dovolenou na slunci.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *