5 důvodů, proč zvolit plastová okna pro novostavbu i rekonstrukci

Dnešní plastová okna vnáší do moderních staveb mnoho výhod, což je důvodem rostoucí popularity nejen v rodinných domech, ale také ve firemních objektech. Podívejme se na pět důvodů, proč byste měli zvážit volbu plastových oken i pro svou novostavbu, případně při rekonstrukci stávající nemovitosti.

1. Cena a kvalita

Plastová okna jsou výrazně levnější než hliníkové nebo dřevěné alternativy. Okna z plastu navíc nevyžadují speciální údržbu. V budoucnu proto ušetříte čas při úklidu i peníze při nákupu čisticích prostředků.

Co je důležité vědět – přestože jsou plastová okna dostupná za rozumnou cenu, neztrácí na kvalitě. Jsou vyráběna z vysoce kvalitního materiálu, který odolá nepříznivým povětrnostním podmínkám, UV záření, vlhkosti, plísním a mechanickým poškozením. Očekávaná životnost plastových oken se pohybuje v řádech několika desítek let.

2. Úspora energie 

V případě plastových oken můžete počítat s vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi, které výrazně snižují náklady na vytápění. Další oblíbenou možností je volba dvoj či trojskel, které zabraňují úniku tepla ještě efektivněji, izolují venkovní hluk a celkově přispívají ke zlepšení komfortu bydlení.  

3. Nové technologie

Vývoj plastových oken za posledních několik let přinesl zlepšení v odolnosti a energetické efektivity. Inovace zahrnují použití nových materiálů a povrchových úprav, které chrání plast před UV zářením, stárnutím a poškrábáním. Vícekomorové profily snižují tepelné mosty a celkově zlepšují tepelnou izolaci. Kvalitní kování pak zvyšuje bezpečnost a komfort oken.

4. Design

Plastová okna se dnes nabízí v široké škálou designů a barev. Můžete je proto sladit s ostatními částmi domu. Dostupná jsou také v klasickém bílém provedení, v imitacích dřeva a dalších materiálů. Plastová okna je možné vyrobit v atypických tvarech či rozměrech, takže je lze jednoduše přizpůsobit vzhledu vašeho domu.

5. Rychlá montáž

Díky nízké váze a snadné manipulaci jsou plastová okna snadno a rychle montovatelná do existujících otvorů. Montáž bývá hotová zpravidla během jednoho dne. I proto můžete naplánovat výměnu oken v zimním období, aniž byste přišli o pohodlí a teplo svého domova.

Výběr oken je důležitý krok při výstavbě nebo renovaci domu, a proto je vhodné pečlivě zvážit všechny aspekty. My v Domo Okna vám v tomto rozhodování rádi pomůžeme a připravíme pro vás individuální a perfektní řešení pro vaši budoucnost.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *